Home > International ADR Projects > Turkey > Basic Mediation Skills Training

Turkey Temel Arabuluculuk Becerileri Egitimi

19-21 Aralik 2008 Gökdelen 16. Kat, MERSIN

BASIC MEDIATION SKILLS TRAINING 25-27 October 2008 Ministry of Justice, Konya Yolu, ANKARA (TURKEY)

Temel Arabuluculuk Becerileri Eğitimi, Avrupa Komisyonu Delegasyonu tarafından finanse edilen ADR Center (İtalya) başkanlığında, Effective Dispute Resolution (İngiltere) , IBF International Consulting ( Belçika), İstanbul Bilgi Üniversitesi (Türkiye) ve Pricewaterhouse Coopers Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti (Türkiye) ortaklığındaki konsorsiyumca yürütülen Adalete Daha İyi Erişim için Teknik Yardım - Türkiye” projesi kapsamında organize edilmektedir.

Bu eğitimin amacı, Türk avukatlara üç günlük süresince Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Yöntemleri üzerine bilinç arttırma, müzakere ve arabuluculuk becerilerini geliştirmektir.

Bu eğitimden sonra, arabuluculuğun en önemli karakteristiklerini, hangi davaların AUÇ için uygun olduğunu, davaları arabuluculuğa nasıl taşımak gerektiğini, bu yöntemin başarısına veya başarısızlığına yol açan temel faktörleri ve bir avukatın arabuluculuk sürecindeki rolünü öğreneceksiniz. Ayrıca, diğerlerinin arabuluculuk konusunda nasıl eğitileceği konusunda verilen anahtar önemde dersler ile birlikte, arabuluculuk ve uzlaşma teknikleri öğretilmekte ve bu konular üzerinde alıştırmalar yapılmaktadır.

Uzman Eğitmenler: Manon Schonewille ve Dr. Esra Çuhadar Gürkaynak
Grup çalışmalarında görev alacak eğitmenler::Aşiyan Süleymanoğlu ve Şamil Demir

 

Daha fazla bilgi için lütfen turkey@adrcenter.it  e-mail adresine yazınız.

 

Bu yayınların içeriği proje yöneticisi sıfatıyla münhasıran konsorsiyum sorumluluğundadır ve  Avrupa Birliğinin görüşleri olarak yansıtılamaz.

 

 

English Version

 

Contacts

Brochure

About ADR Center